Halkidiki Alternatif Tur Seçenekleri

KASSANDRA KÖRFEZİ TEKNE TURU
Bu turumuzda 10-15 kişilik özel yelkenli tekneler ile körfezin masmavi sularında deniz,kum,güneş üçlüsünün anlamını keşfedecek güneşlenme ve yüzmenin tadına doyamayacaksınız. Ayrıca hem Kassandra hem Sithonia adalarını görme imkanı bulacağız. İki adanın tam ortasında bir mola daha vererek teknemizde öğle yemeğimizi alacağız ,tarifi imkansız manzaranın tadına varacak ardından turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.Akşam saatlerinde otelimize dönüş.
Kassandra Körfezi Turu (öğle yemeği dahil) 35 €

PETROLANA, SELANİK OUTLET TURU
İlk olarak ziyaret edeceğimiz Kastika dağının eteklerinde 700.000 yaşında olduğu kanıtlanan Petralona Mağarasına varıyoruz.Petralona İnsanların ateşi ilk olarak buldukları mağara olarak bilinir ve mağaranın duvarlarında binlerce yıllık ateş izleri ve ateşi icat eden adamın iskeletinin kalıntılarına raslayabilirsiniz. Bu mağara'da Paleolitik araçların yanı sıra çoğunun soyu tükenmiş olan aslan, sırtlan, ayı, panter, filler, gergedan, megakeroi, bizon, geyik ve su aygırı gibi canlıların hemde onlarca tür kuş, yarasa ile kemirgenin fosillerine ve sıra dışı bir tarihe tanıklık edeceksiniz.Bizi binlerce yıl geriye götürecek bu gezinin ardından Ülkenin en büyük ikinci şehri Selanik 'e doğru yola çıkıyoruz. Selanik ' e varışımızı takiben ülkenin en büyük katedrali olan Agios Dimitrios Katedralini (Aya Dimitros), ve Atamız'ın doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Turumuza Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Türk Mahallesi, Ano Polis ve Yedi Kule'yi gördükten sonra Zincirli Kule'den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotanta (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camii ni görerek devam ediyoruz.Kültür ve tarihe şimdilik doyduktan sonra mağazaların, dükkanların, bol bol alışveriş alanlarının olduğu Tsimiski caddesinde geziyoruz turumuz sonrası Selanik outletinde alışveriş için bir mola veriyoruz ve bu antik kentten ayrılırken yanımızda götürmek üzere hediyelerimizi alıyor, gezimizi tamamlıyor ve otellerimize dönüyoruz.
Petralona ,Selanik ve Outlet turu 35 €

METEORA TURU
Yaklaşık 4 saat sürecek olan size bol bol fotoğraf çekmek için fırsat tanıyacak yolculuğumuzun ardından görünce şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki Meteora tepesine varış. Kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı' ya daha yakın olmak amacıyla unesco dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıdır.Her bir manastır milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır.En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları,üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken.İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığı da şaşırtıcı bir gerçek.Bu muhteşem turumuzun ardından gezimizi tamamlıyor ve otellerimize dönüyoruz.
Meteora Turu: 55 €

ATHOS KÖRFEZİ GEMİ TURU
Bildiğiniz tekne turlarına benzemeyecek olan bu turumuza tarihi, devasa büyüklükteki korsan gemisi ile yola çıkıyoruz.Hem Sithonia adasını farklı bir açıdan görme hem çok merak edilen Athos adasını ve manastırlarını deniz üzerinden keyif ile izleme hem de mucizevi güzellikteki denizin tadını çıkartma imkanı bulacaksınız. Turumuz esnasında öğle yemeği için Athos adasında bulunan birbirinden farklı deniz ürünlerini tadabileceğiniz bir koyda serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Bu deniz ,kum,güneş ve tarih dolu yolculuğumuzun ardından gezimizi tamamlıyor ve otellerimize dönüyoruz.
Athos Körfezi Gemi Turu:35 €

JEEP SAFARİ TURU
Muhteşem bir doğanın ortasında şelaleleri,dağları,uçurumları,gizli kalmış çok özel sahilleri , yemyeşil doğasını keşfederken safari dediğimize aldanıp sakın içinize mayolarınızı giymeyi unutmayınız.Bu muhteşem doğanın ortasında ister ıssız koylarda yüzerek ister sakız ağaçlarından akan doğal sakızların tadına bakarak ,ister çevrenizde dolaşan sevimli hayvanların peşinde fotoğraf çekerek keyfine varın.
Jeep Safari Turu : 45 €

YEMEKLİ SİRTAKİ GECESİ TURU
Yunanistanın simgesi olan Sirtaki gecesi için yerel bir Yunan tavernasına yolculuğumuz başlıyor. Eğlencenin doruğa çıkacağı hem yemeğimizi yiyip hem de sirtaki yapacağımız hemde muhteşem gösterilere şahit olacağımız bu gecede sınırsızca eğlencenin tadına varacak , özgürce tabak kırmanın zevkini yaşayacak bol bol stres atacağız.
Yemekli Sirtaki Gecesi Turu :35 €

SKİATHOS ADASI TURU
Yaklaşık 3 saat tekne ile sürecek olan yolculuğumuzun ardından cenneti andıran Skiathos adasına varıyoruz.60 ın üzerinde plajı ve yaklaşık 44 km lik sahil şeridi ile çevrili bu ada da sayısız yüzme alanı butikler,barlar ,tavernalar,günün her saatinde düzenlenen sınırsız partiler ve eğlence ile oldukça hareketli bir gün geçireceğinizin ipuçlarını veriyoruz.İster bir süre türk egemenliği altında kalmış bu adanın savaşın izlerini taşıyan tarihi kalesini gezin,isterseniz adanın meşhur çıplaklar plajı olan Krassi plajına girin ve sıra dışı bir eğlencenin tadına bakın,ister çam ağaçları ile süslü muhteşem doğasını keşfe çıkın isterseniz de adanın merkezinde bulunan özel butiklerde hem giyim hem zeytinyağı,bal gibi doğal ürünlerin tadına varın hemde hediyelik eşyalarınızı alın.Tercih sizin.Bu hareketli turumuz sonrası rehberinizin belirleyeceği saatte buluşarak yine teknelerimiz ile otellerimize varış.
Skiathos Adası Turu : 80 €